Yeşil Çay Kilo Verdirir Mi?

Yeşil çay ile zayıflama

Diyete başladığımızda, kilo vermeyi hızlandıracak ek formüllere de ihtiyaç duyarız. Kahve ve çay alışkanlıklarımızı, farklı içeceklerle değiştirmek de yağ yakımını hızlandırıp kilo vermeyi kolaylaştırabilir. Bitki çayları, tek başına kilo vermek için yeterli olmasa da, sağlıklı beslenme ve spora ek olarak tüketildiğinde, oldukça başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlar. Yeşil çay, kilo vermek için içebileceğiniz bitki çaylarının başına geliyor. Sayısız faydası ile tanıdığımız yeşil çay, kilo verdirir mi diye merak ediyorsanız, cevabımız Kesinlikle EVET olacak!

Yeşil Çay ile Kilo Verme

Çay, dünya üzerinde en çok tüketilen içecekler listesinde ilk sıralarda yer alır. Türkiye’de ise çay denince akla ilk gelen siyah çaydır. Biz, diyet yaparken sabahları kahvaltıda ya da ofiste, masa başında içtiğiniz siyah çayı, yeşil çay ile değiştirmenizi öneriyoruz. Bunu yaparak,  3 ay boyunca verdiğiniz kiloya 3 kilo fazladan ekleyebilirsiniz. Düzenli olarak yeşil çay tüketmek, ayda 1 kilo fazladan kaybetmenizi sağlıyor.

Uzmanlar, yeşil çayın kilo vermeye etkileri konusunda hem fikir.  Günde 3 fincan yeşil çay içerek, metabolizmanızı hızlandırabilir, daha enerjik olabilir ve spor yaparken enerjinizi maksimum seviyeye çıkarabilirsiniz. Yeşil çay ayrıca ara öğünlerde içildiğinde, tokluk hissi yaratarak daha uzun süre tok hissetmenize de yardımcı olur.

Yeşil çay, siyah çaya göre daha az işlenmiştir. Yeşil çayın içerdiği maddeler, kilo vermede aktif olarak rol oynayan bileşenlerden biridir. Yeşil çay, vücutta yağ birikmesini önleyebileceği gibi, yağ yakımının hızlanmasına da yardımcı olabilir. Özellikle spor yapıyorsanız, bu süreçte içeceğiniz yeşil çayın da çok faydası olacak.

Ne Kadar İçilmeli?

Kilo vermenize yardımcı olmak için yeşil çay tüketecekseniz, bunu günde 2-3 fincana çıkarmalısınız. Sabahları içeceğiniz tek bir fincan genellikle yeterli olmayacaktır. Ancak her şeyde olduğu gibi yeşil çayın da fazlası zarar. Hazırlama şekline göre değişiklik göstermekle birlikte, her bir fincan yeşil çayda 10 ile 60 mg aralığında kafein bulunmaktadır. Kafein, yağ yakmanıza yardımcı olur. Kafein ihtiyacınızı kahve ile almak yerine, yeşil çay ile almayı deneyin. Çok daha başarılı sonuçlar alacağınızı gözlemleyebilirsiniz. Yeşil çayın kilo vermeye etkisi ile ilgili bugüne kadar sayısız çalışma yapıldı. Sonuçlar hemen her çalışmada genellikle şaşırtıcı derecede başarılıydı. Her ay fazladan 1 kilo, yılda 12 kilo demek; sizce de muhteşem değil mi?

Benzer Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir