Suda Doğum Daha mı İyi?

Suda doğum diğer doğum yöntemlerine göre daha sağlıklımıdır ? işde bu soruyu ve cevabını siz değerli ziyaretçilerimiz için bu sayfamızda derledik sevgili anneler…

32 yaşında, 24 haftalık hamile bir kadınım. Hamileliğimle ilgili bir sorunum yok, her şey normal gidiyor. Merak ettiğim konu şu: Çevredekiler suda doğumu önerdiler.Daha rahat olacağını söylüyorlar. Bu konuda bilgi verebilir misiniz?
CEVAP: Sevgili ziyaretçimiz, çevrenizdesuda doğum yapan kaç dostunuz var, bilmiyorum. Ama ben yıllar önce hastamdan böyle bir teklif aldım. “Benisuda doğurt” dedi. Amerikalı bir kadındı. Ben de herkes gibi normaldoğumyaptırabileceğimi söyledim. Hastanın Amerika’ya gittiğini biliyorum. Şimdi gelelimsuda doğuma: Ben bunun bir fantezi olduğunu, ağrısızdoğumyöntemlerinden bir üstünlüğü olmadığını sanyorum ama dostlar arasındasuda doğumu anlatmak herhalde enteresan olmalı. Bence fark sadece bu. Gebeliği takip eden doktora güveniyorsanız, hem kendi hem de bebeğinizin sağlığını ona emanet ediyorsanız, doğumşekline de karar vermesinde onun tavsiyeleri ve önerilerini kesinlikle dikkat edin. Ayrıcadoğum her an sürprizlerle dolu bir eylemdir:Daha önceden verilen bir karar her an yeni duruma göre değişebilir.

Benzer Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir