Sivilcelerden Kurtulmak için

Evde uygulayacağınız birkaç yöntem ile sizi bıktıran ve moralinizi alt üst eden sivilcelerden kurtulmak mümkün.

Zeytinyağı: sivilceleri azaltmak için yüzünüze biraz zeytinyağı sürmek saçma olsa da çok yararlı olacaktır. Üç çorba kaşığı zeytinyağı ile dört çorba kaşığı tuzu karıştırıp bir macun yapın ve yüzünüze sürün. 4-5 dk. bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. 1 hafta boyunca bunu günlük tekrarlayın ve diğer haftalarda 2-3 kez tekrar etmeye çalışın. Yüzünüzde sivilcelerin azaldığını göreceksiniz.

Aspirin: 1 adet aspirini ezerek, az miktardaki su ile ıslatıp sivilcelerin üstüne sürün, 3-4 dk. sonra yüzünüzü yıkayın. Bu yöntem ile sivilceler kaybolacak ve ağrıları da hafifleyecektir. Bu yöntemi sivilceleriniz tamamen geçene kadar uygulayınız.

Diş macunu : sivilcelerin üzerine beyazlatıcı ve jel özelliği bulunan diş macunu sürün. Sabaha kadar diş macunu sürdüğünüz sivilcelerin kuruduğunu göreceksiniz. Bu yöntem oldukça etkilidir. Şunu unutmamak lazım çok hassas ciltler için tahriş etkisi olabilir.


Benzer Konular:

3 thoughts on “Sivilcelerden Kurtulmak için

  1. Sadece bu konuda değil hemen hemen bir çok konuda yararlı ve kullanışlı kaynakları bu sitede görmek mümkün. Sitenizdeki tüm yayınları yakından izliyoruz kaliteli bir site emeği geçen ekibinize teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir