Sağlık orucu faydaları detox detoks diyeti diyet listeleri sağlıklı kilo vermek diyetisyen örnekler yemek spor egzersiz

Oruç Her Derde Bir Çare midir

lütfen bu bölümü iyice okuyun)

Oruçla tedavi alanında en önemli pratisyenlerden birisi, Weger sağlık okulunu, Readlands, California’yı yöntem ve kontrol eden doktor George S. Weger, şöyle demektedir. Yazar, orucun etkili bir metot olduğuna inanır. Hiçbir şey, gerçeklere tanıklık etmekten daha tatmin edici, hiçbir iş deney sonuçlarını gözlemlemekten daha telkin edici olamaz. Böyle birçok hastalıklarda kısa sureli oruç tedavisinin sonuçları gözlemlendi. Kronik egzama, varis, ülserler, mideye ait ve on iki parmak bağırsağı ülserleri, astım, romatizma, kolit, dizanteri, endokarditis, sinüzitler, bronşit,sinir iltihabı, böbrek hastalığı, akut ve fistülün, sedef hastalığı, sindirimle ilgili problemlerin tüm türleri, kronik apandisit, pelegra, glokom, göğüste yumru, migren, v.s.

Daha birçok hastalıklar bu listeye eklenebilir. Oruç tedavisi sonuçlarına bakılırsa, kimisi bunu akıl almaz bir saçmalık olduğunu söyler, kimisi de bunu her derde deva bir ilaç olarak bilir. Biz bütün şüphecilere uygun seçilmiş ve düzenli uygulanan bir oruç tedavisini tavsiye etmeliyiz. Bu tedavi uygun bir şekilde ve bir uzmanın gözetiminde tatbik edilirse her derde deva bir yaklaşımdır.

Sağlığın bozulmasına meydan veren sebeplerin ortadan kaldırılması için çareler aranmaya devam edilmektedir. Geçtiğimiz senelerde, kortizon, nedeni bilinmeyen bir romatizmanın tedavisi için kullanıldı. Bu metodun çok da farklı olmadığı anlaşıldı ve aldatıcı bir tedavi olduğu ortaya çıktı. Şunu söylemeliyiz ki, eğer, bizler hastalıklardan asıl sorumlu olan sebepleri ortadan kaldırabilirsek, kalıcı bir çözüm meydana getirebiliriz.

Hastalığa meydan veren neden ortadan kalkınca vücut kendisini iyileştirme sürecine girebilecektir.

Hastalığı iyileştirmek ona çare bulmaktan çok daha farklı bir şeydir. Bir cerrah yarayı dikebilir ama onu iyileştiremez. Veya kırılmış kemikleri ayrılmasınlar diye bir araya getirip tedavi edebilir. Fakat kırık kemikleri kırılmamışçasına bir araya getiremez. Sadece organizmanın içindeki bilgi onu eski haline getirebilir. İnsan onu ne kopyalayabilir ne de yöntemini örnek alabilir

Vücudun kendi kendisini iyileştirme yöntemleri çoktur, oruç sırasında bu iyileştirme yöntemlerinin hepsi aynı anda çalışır. Çünkü oruç vücudun tüm bu muazzam iyileştirme yöntemlerinin hepsinin üstünde bir etkiye sahiptir. Bir nevi onlara kumandanlık edebilme yeteneğine ve gücüne sahiptir. Hastalıklarda kullanılan düzeltici bir yöntemdir. Oruç vücutta hayatsal fonksiyonları yeniler ve iyileşmesini sağlar. Şunu anlamamız gerekiyor ki, eğer hastalandığımız zaman vücudumuzun yiyeceklere karşı bir isteği kalmazsa ve onları reddederse, şu anlaşılmalıdır ki vücudun kendini yenilemesi ve hastalıklardan kurtulması için oruca ihtiyacı var. Akıl sahibi insan için bu durumda kimyasal ilaçlarla hastalık tepkilerini bastırmak yerine oruç tutması makbuldür.

Bütün bunlarla beraber bilinmesi gerekir ki, oruç tedavisini yapmanın tabi ki bazı zorlukları yok değildir ve hatta bilinçsiz ve gözetimsiz yapılırsa çok tehlikeli de olabilir.

Oruç tedavisinde fiziksel değişmeler çok da belirgin bir şekilde meydana gelmez bu yüzden herhangi bir endişe söz konusu olmaz. Fakat bununla beraber olabilecek yan etkiler şunlardır. Dil bir tabaka ile kaplanır, ağızda kötü bir tat ve nefeste kötü bir koku meydana gelir. Dişler solgun görülebilir. Aslında oruç tedavisinin bu durumu akut bir hastalığın meydana getirdiği rahatsızlığa benzemektedir. Bu durumlar arınma sırasında ortaya çıkan normal durumlardır. Tedavinin başından sonuna kadar tedricen vücut temizlenir, kendisindeki toksinlerden oluşan fazlalıkları atar, tedavi gerçek bir açlık hissine kadar devam eder. Sonunda ağızdaki kötü tat ve nefesteki berbat koku gider.

Orucun başlangıcında idrar normaldir. Fakat bir gün sonra idrarda da bir koyulaşma meydana gelir, neredeyse siyah bir renk alır. Kokusu da çok keskindir. Hatta bu durumu oruç tedavisini anlamayan bir doktora söyleseniz o size hemen antibiyotik vermeye çalışacaktır. Bir veya iki hafta sonra, oruç tutan kimsenin durumuna bağlı olarak, idrar temizlenmeye başlar, daha berraklaşır, o kötü kokusunu da kaybeder.

Benzer Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir