Sağlık orucu faydaları 3 detox detoks diyeti diyet listeleri sağlıklı kilo vermek diyetisyen örnekler yemek spor egzersiz

Oruç tedavisi kişiyi yeniden doğmuş gibi yapar. Organizmayı yeniler. İlerleyen oruç süresince vücut depolanmış gereksiz ve zararlı maddelerden arınır, hücreler gençleşir, fonksiyonlarını daha etkin bir şekilde yaparlar.

Depolanmış maddelerin bazıları, yüksek bir zehir oranı içirmektedir. Ve bunlar uzun süre hücrelerde kalmış olabilir. Hücrelerde dokulara bağlıdır. Bunlar vücudun etkin çalışmasını engeller. Ve tüm bunlar oruç tedavisi sırasında sirkülasyon sonucu dışarı atılır. Serbest kalan dokular vücudun fizyolojik çalışmasını daha etkin yapmasına sebep olur. Diğer yandan uzun bir oruç süresi bu etkileri görmek acısından daha etkilidir. Çünkü bu süreç boyunca dokular fonksiyonlarını gerçekleştirmek için belirli bir potansiyele sahip olurlar.

Bir insan isterse hayatını tahmin ettiğinden daha iyi ve eğlenceli hale getirebilir. Düşündüğünden daha fazla yaşayabilir. Altmış yaşından daha erken yaşta bile elden ayaktan düşmüş duruma gelmez.

Normalde zamanın geçmesi ile vücudun biriktirdiği zararlı maddeler artar bu da kişinin çabuk yaşlanmasına hatta hastalıklarla ölmesine sebep olabilir. Yaşlanma organların ve dokuların değişimidir. Dokuların zararlı maddeler biriktirerek gerçekleştirdiği değişimler yaşam fonksiyonlarının zayıflamasına sebep olur. Kişinin yaşlı olması demek basitçe daha fazla kronik hastalığa sahip olması demektir. Bu yüzden bazı insanlar normal yaşlarından daha yaşlı görünmektedirler. Yaşlanmak zaman geçtikçe olan bir olaydır. Fakat yine de sebebi zaman değildir.


Benzer Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir