Sağlık orucu faydaları 2 detox detoks diyeti diyet listeleri sağlıklı kilo vermek diyetisyen örnekler yemek spor egzersiz

Karnınızı Aç tutun ki, kalbinizde marifet nuru parlasın.” (H.Ş)

Dokuların Yenilenmesi

Orucun tüm mükemmel sonuçları sadece toksinlerin atılması ile sınırlı kalmaz. Oruç sırasında organizma, öz hasta dokularını yemeye başlar, böylece ilaçların ve ameliyat bıçaklarının ulaşamadığı ur ve tümörleri kuşatır ve onları içten çökertir. (eğer urlar veye tümörler son aşamaya gelmemişse)

Hiçbir cerrah, sağlıklı dokuları muhafaza ederek ve onlara hasar vermeden ödem veya ülserin zararlı hücrelerini imha edemez. Ama büyük doktor “ORUÇ” bu ameliyatı kolaylıkla yapar. Bundan başka, hastalıklı hücreleri imha ederken organizma yeni, tamamen sağlıklı hücreler oluşturur. Bu, oruç sırasında mümkün olur, özellikle yeni hücreler yoğun olarak yeniden yapılma döneminde oluşurlar. Örneğin orucun 28. gününde mide salgısının tamamen yeniden yapılışı ile kalmayıp, ileri fonksiyonel hücreler sayesinde oldukça “sağlıklı rezerv” kazandığı saptanmıştır.

Benzer yenilenme diğer organ ve dokularda da meydana gelir, zira “oruç üniversal bir doktordur”. Lehim yerleri, ödemler, sertleşmiş bölgeler, siroz ve nekrozlar (nekroz etkisi sonunda hücreler işlevsel özelliklerini yitirir ve tam çözünmeye sonuçta da yapısal bozukluklar ortaya çıkar) iyileşme sürecine girer.

Benzer Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir