Narın Faydaları

Narın faydaları, Bilimsel olarak tıp dünyasına kendini kabul ettirmiş bir meyvedir. Nar şifalı bir meyvedir. Narın yapısı sayesinde çürümez bir meyvedir, 4 – 6 ay arasına kadar tüketilir.

Narın insan üzerindeki faydaları sayılamayacak kadar çoktur. İnsan için en doğal ilaçlar arasında yer alır. Bu muzice meyve vücutta antibiyotik görevi yaparak bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudu hastalıklardan korur.

Nar Suyunun Tibbi Alandaki Faydaları
Özellikle kolesterol ve şekeri dengeleyerek kolesterol ve şeker hastalarına bitkisel bir şifa kaynağı olmaktadır.

Nar suyu Cilt kanserine ve erkeklerin korkulu hastalığı olan prostat hastalığına iyi gelmektedir.

Kışın doğal antibiyotik olarak insanların tükettiği Portakal, Mandalina, Limon gibi meyvelerin arasında nar da tüketilmelidir.

Nar, Genel olarak damar sağlığını, Kalbi özellikle damar tıkanıklıklarını geriletme sini sağlayan bir meyvedir. Nar suyu damar sertliğine karşı güçlü etkisi olan bir meyvedir. Narın kabukları da rendelenip tüketilmelidir. En az nar kadar sağlıklıdır. Nar Sağlık açısından tüketilmesi gereken meyvelerin başında gelir.

Nar sayesinde ishal olmaktan kurtulursunuz. Midede kurt varsa nar suyu sayesinde kurtları düşürebilirsiniz. Nar kabuğunda güçlü alkaloit, tanen ve glikozitler vardır.

Cildinizdeki yaraları hızlı bir şekilde kapatarak daha erken iyileşirsiniz. Cilt üzerindeki enfeksiyonlardan kurtulmanızı sağlar.

Sağlıklı beslenmek için mutlaka nar ve nar suyu tüketmeliyiz. Sabah Kahvaltısında nar tükettiğimizde vücudumuz dışarıdan alacağımız mikroplara karşı minimum miktarda etkilenmemizi sağlar.

Narın içerisinde C ve E vitaminleri, glutatyon, lutein, N-Acetylcystein, keratonoidler, flavonoidler, koenzim Q-10, alfa lipoik asit ve selenyum Bulunur.

Narın faydaları :
Narın insan üzerindeki genel faydaları aşağıdaki gibidir.

Nar suyu dişeti iltihaplarını giderir.
Yüksek tansiyonu düşürür.
Kalbimizi korur düzenli çalışmasına destek olur
Enfeksiyona karşı vücut direncini korur ve artırır
Enerji verir, yorgunluğu giderir
İdrar söktürücü etkisiyle toksin atımını sağlar
Bağışıklık sistemini güçlendirir hastalıklara karşı korur
Kolesterol ve kan şekerimizi regüle eder artmasını engeller
Bağırsak parazitlerinin düşmanıdır, iyi bakterilerin artmasını sağlar
İshali (diare) önler tedavide destek sağlar
Ciltte olumlu katkısı vardır, pürüzsüz görünüm sağlar
Cilt enfeksiyonlarında olumlu katkısı vardır.
Böbrek iltihaplarının giderilmesinde etkilidir.

Önemli UYARI: Düşük tansiyonlu hastaların hiç bir şekilde nar ve nar suyu kullanmamasın gerekir. Nar Tansiyon düşürür, Yüksek tansiyon hastalarının kullanabileceği bir meyvedir.

Benzer Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir