Mavi-Yeşil Diyeti diyet listeleri sağlıklı kilo vermek diyetisyen örnekler yemek spor egzersizKilo almanın başlıca nedenleri olarak çocuk yaşta aşırı beslenme, stres,üzüntü,aşırı alkol almak,aktif spor yapıp bırakmak,fazla ve abur cubur yemek yeme gösterilebilir.

En başta kalp,damar ve tansiyon olmak üzere 30’dan fazla hastalığa yol açan şişmanlıktan kurtulmak isteyenler ise ya diyetisyene gidiyor veya düşük kalorili gıdalar tüketiyorlar.Ancak bu düşük kalorili gıdaların tadı normaline göre lezzetsiz olduğundan kişi uzun müddet bu gıdalardan yiyemiyor tür şikayetlerini değerlendirerek Amerikalı ve İngiliz uzmanlarla birlikte yoğun çalışmalara başladı.3 yıllık bir araştırma evresinden ve yüzlerce test üretiminden sonra 1998 yılında geliştirdikleri ve patentini aldıkları formüllerle Türk damak zevkine uygun ama düşük kalorili beyaz peynir,kaşar peynir,kepekli light kurabiye,kepekli light çubuk kraker son olarakta dünyanın ilk light kakaolu ve vanilyalı keki üretildi.

Kalorisi ve besin değerleri Tarım ve Köy işleri Bakanlığı tarafından da tastik edilen bu ürünler hakkında ”Light ürünler üretmeye karar verdiğimde önce eşimin mavi benimde yeşil olan gözlerimizden esinlenerek Mavi-Yeşil isimli bir şirket kurduk.Tüm ürünlerin bağımsız labratuvarlarda defalarca analizini yaptırdım,kalori cetvellerini çıkardım.Bu arada ürünlerimi hastalarıma tattırdım,diyet reçetelerine yazdım ve olumlu cevaplar ve sonuçlar aldım. Yarım yağlı natürel peynirler (Kaşar ve Beyaz) de Tübitak’tan onayı aldıktan sonra piyasaya verdik. İlk olarak 1998 yılının Eylül ayında migros marketlerinde satışa sunulan Mavi-Yeşil ürünleri,migros’taki başarının ardından kısa zaman da Metro, Gima,Tansaş,Carefoure,Makro,Beğendik ve Oypa gibi büyük market zincirlerinede yayılmasına ve ürün portföyünü geliştirmesine neden oldu.

Mavi-Yeşil ürünleri büyük market zincirlerinin yanı sıra bakkal ve büfelere de ayrı bir önem veriyor.

Şimdi ise Mavi Yeşil Türkiye’nin en güvenilir ve çağdaş olan ÜLKER gurubuyla beraber olup tamamen insan sağlığına hijyenik şartlarda bu ürünleri üretip sizlerin beğenisine sunmaktadır.

Ülker Mavi-Yeşil’in en önemli hedefi ; ürünleri dünyanın her tarafında satılan bir şirket olabilmek.

Ülker Mavi-Yeşil Light ürünlerinin en önemli özelliklerinden biriside taklit edilme olasılığının olmaması.Ürünlerin formülleri tıpkı Coca-Cola da olduğu gibi özenle korunuyor.

BİR HAFTADA 2 KİLO VERDİREN ÜLKER MAVİ-YEŞİL DİYETİ

Sabah:

*5 tane Mavi-Yeşil tarçınlı bisküvi (yarım dilim ekmeğe eşit 68.5 kalori).

*2 kibrit kutusu büyüklüğünde Mavi-Yeşil Light beyaz veya kaşar peyniri.Bisküvi üzerine peynirlerden istenilen konulup fırına sürüle bilir. (168-205 kalori)

*1 domates (14 kalori) ve salatalık (18 kalori)

Arada:

*Üzüm hariç 1 meyve (60-100 kalori)

Öğlen:

*1 porsiyon (250 gr haşlanmış halde)sebze (patates ve bezelye hariç) üzerine yarım çay bardağı dolusu rendelenmiş Mavi-Yeşil Light kaşar peyniri konulur ve fırına verilir.(Ortalama 100-150 kalori)

*Yarım su bardağı Mavi-Yeşil Light beyaz peynir ezilir.1-2 tane yumurtayla birlikte teflon tavada yağsız menemen veya omlet yapılır. (İsteğe göre biraz domates,kuru soğan,yeşil biber ilave edilir.) (Ortalama 200-250 kalori)

İkindi:

*Yarım paket Mavi-Yeşil Light çubuk kraker (85 kalori)yanında 1 kibrit kutusu kadar Mavi-Yeşil beyaz veya kaşar peynir,isteğe bağlı olarak biraz domates,salatalık ve yeşil biberle yenilebilir.(210 kalori)

*Yarım paket Mavi-Yeşil Light kurabiye (148 kalori),1 meyve.

Akşam:

*2 tane kabak ortadan kesilip içleri oyularak haşlanır.Sonra ezilmiş Mavi-Yeşil Light beyaz peynirle maydonoz ve dereotu karışımı içlerine doldurulur.Üstüne Mavi-Yeşil Light kaşar peyniri rendelenir ve fırına verilir.

*5-6 tane ekmek siz köfte.Bunu için yağsız kıymadan hazırlanan köfte harcına kibrit kutusu kadar Mavi-Yeşil kaşar peyniri rendelenir ve fırına verilir.

*Derisi alınmış 150 gr tavuk veya biftek ,teflon veya çelik tavada pişirilir. Ateşten indirildikten sonra üzerine Mavi-Yeşil kaşar peyniri rendelenir ve kapağı kapatılır.Peynir eridiğinde servise hazır demektir.

*150 gr mantar biraz domates kuru soğan,yeşil biber,maydonoz ve baharatla kavrulur.Üstüne Mavi-Yeşil beyaz veya kaşar peyniri rendelenip servis yapılır.

20.00’den sonra:

*Yarım paket Mavi-Yeşil light kurabiye ve şekersiz çay.(148 kalori)

*Yarım paket Mavi-Yeşil Light çubuk kraker şekersiz çayla birlikte.

Benzer Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir