Diş eti iltihabı Nasıl Geçer?

Diş eti iltihabı Nasıl Geçer? Çoğu insanın başına gelebilen bir Hastalıktır Diş eti iltihabı, Diş eti hastalığı ciddi bir hastalıktır. Çoğu kişi geçer diyerek fazla umursamaz diş eti iltihabı hastalığını. Diş eti iltihabı hastalığının tedavisi edilmediğinde Yumuşak dokuda ciddi zararlara neden olur. Çok ciddi enfeksiyonlara neden ola bilen bir hastalık.Diş kayıplarına yol açar, Çene kemiklerinde Hasara yol açar. Diş eti iltihabı hakkında herşeyi sizlerle paylaşarak herkezi diş eti iltihabı hakkında bilinçlendirmek istiyoruz.

Doğal Yöntemlerle Diş Eti iltihabı Nasıl Geçer?
Diş Etleri İltihabının Bitkisel Tedavisinde Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler:Beyaz hardal, Gelincik, Oğul otu, Kekik, Hatmi, Mercan köşk, Tere otu

Hazırlanış Şekli: Beyaz hardal ve gelincikten elde edilen lapa tuz ile karıştırılır. Bir miktar sirke ilave edilerek diş etlerine sürülür.
* Oğul otu ve kekik sirkeli suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvı ağızda tutularak çalkalanır.
* Hatmi ile mercanköşk birlikte kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvı ağızda gargara yapılır.
* Tere otu ağızda çiğnenir.

Diş eti iltihabını geçirmek için başka bir yöntem Nar SUYU Kürü

Her içeceğiniz zaman taze olarak hazırlamalısınız. En etkili yapılışı tarifini İbrahim Saraçoğlu şöyle tarif etmiş: Portakalı veya limonu sıkar gibi sıkma makinesinde sıkmanız en güzelidir. Narın tanelerini ayırıp da sadece tanelerini bu şekilde sıkmak yeterli gelmez. Bıçakla narı ortasından kesin ve ikiye ayırın. İkiye böldüğünüz narı, normal portakalı sıkar gibi sıkınız. Çünkü etkili maddeler, nar tanelerinin bağlı olduğu buruk ve kekremsi tadı olan etli kısmında bulunurlar

Diş eti iltihabı nedenleri
İltihaplanma, bir saldırıya karşı (çoğunlukla virüs ya da bakteri saldırısı) dişetinin savunma tepkisidir. Herhangi bir dişeti iltihabının özel görünüm alması, neden olan bakteri ya da virüsün özel tipinden ya da dişetini korumak için bedenin ortaya koyduğu savunmanın özel görünümünden ileri gelir.

Diş eti iltihabının Genel nedenleri
Bunlar, bedenin savunmasını ya da yara iyileşmesi sürecini azaltarak mikropların gelişmesini kolaylaştıran bütün nedenlerdir: Şeker hastalığı, kan kanserleri; agranülositozlar; hormon bozuklukları (ergenlik; âdet kanamaları; gebelik; kadınlarda yaşdönümü); vitaminlere bağlı ağır nedenler (C vitamini, tipik iskorbüt dişeti görünümü); zehirlenmeler (civa, kurşun, arsenik); v.b.
Kansere karşı kullanılan bazı ilaçlar da bedenin savunma gücünü azaltırlar.
Hastaların çoğunda, genel nedenlerin ancak ağırlaştırıcı bir özellikleri olduğu, yerel nedenin temel olduğu ve yerel tedavinin çoğunlukla, dişetinin durumunda belirli bir iyileşme sağladığı bilinmelidir.

diş eti iltihabı nasıl geçer

Benzer Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir