dil yarası nasıl geçer

Dil yarası nasıl geçer, dil yarası hastalıkları yüzünden yemek yeme zorluğu çekersiniz, yemek yemek sizin için işkence olabilir dil yarası hastalığı yüzünden. Bir çok dil yarası hastalığı vardır. Dil yarası hastalığı sonbahar aylarında sıkça görülür. Sonbahar aylarında bu hastalığa karşı tedbir almak gerekmektedir. Sonuçta hem ağız sağlığımız hemde ağızda oluşacak hastalıkların önüne geçmiş oluruz.

Dil yarası hastalığı özellikle soğuk havalarda sıcak yiyecek, içeceklerle, peşinde soğuk yiyecek içecek gibi zıt besin ögeleri dili tahriş ederek dile yapışan mikroplar virüsler yüzünden dil yaraları oluşur.

Dil Yarası Nasıl geçer? Dil yarasını şifralı bitkilerle şu şekilde tedavi edebiliriz.

Havuç ve havuç bitkisinin yaprakları dil yarası tedavisinde en çok kullanılan bitkilerden biridir. İkisinden biri bir süre suda kaynatılmasının ardından 8-10 dakika geçmesinin ardından suyu süzülür. Daha sonra bekletilerek soğutulur ve içerek tüketilir.

Dil yarasını hastalığı için ibrahim saraçoğlu’ndan bir tedavi yöntemi

dil yarası tedavisi için Gerekli olan şifalı bitkiler
Ekşi nar kabuğu, Sinirli yaprak otu, Böğürtlen filizi, Sumak, Mersin yaprağı, Meyan kökü, Bal, Zeytinyağı

Hazırlanış Şekli:

Ekşi nar kabuğu suda kaynatıldıktan sonra süzülerek dinlendirilir. Dinlendirilen su ile ağız bol bol çalkalanır.
* Sinirli yaprak, sumak ve böğürtlen filizi suda kaynatılır. Süzüldükten sonra elde edilen karışım, merhem kıvamına gelinceye kadar zeytinyağı ile yoğrulur. Hazır­lanan merhemden sabah-akşam dil üzerine sürülür.
* Meyan kökü, eşki nar kabuğu, mersin yaprağı ku­rutularak dövülür. Elde edilen toz bal ile karıştırılarak merhem kıvamına getirilir. Hazırlanan merhemden tedavi süresince dil üzerine sürülür.

İbrahim Saraçoğlu ağız yaraları, dil yaraları, aft için bitkisel tedavi, ağız yaralarına, dil yaralarına ne iyi gelir, aft nasıl geçer, ağızdaki dildeki yaralara iyi gelen bitkiler nelerdir, aft için şifalı bitkiler, bitkisel ağız yarası tedavisi, aft ve dil yarası nasıl geçer, doğal kür tarifi.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ağızdaki yaralar aftlar için kırkkilit otu (atkuyruğu) kürünü öneriyor.

Tarifi: 1 su bardağı kaynar suyun içine 1 tatlı kaşığı kırkkilit otu koyarak 2 dakika (daha fazla değil) kısık ateşte kaynatın. Günde 1 veya 2 bardak tüketin.

Önemli Uyarılar…
Gerektiğinden fazla diş macunu kullanmayın.
Dilinizi tahriş edecek gargaralar kullanmayın.

dil yarası nasıl geçer

Benzer Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir