Artık küçük göğüs moda

Günümüzde bayanlar artık küçük göğüsler tercih etmiyorlar. Dünyada tercih edilen ölçü 85’ten 80’e düştü.

Peki kadınlar neden büyük göğüsleri istemiyor?

Kadınların çeşitli sıkıntılarını gidermek için ve yaşam kalitelerini artırmaları için göğüslerini küçülttüğü ortaya çıkmıştır.
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr.Barutçu, büyük göğüslerin tıbbi sorunları beraberinde getirdiğini, özellikle iri göğüslü kadınlarda sırt ve boyun ağrısına neden olduğunu, bayanlarında meme küçültmek için tedavi olmak istediklerini söyledi.

Prof. Dr. Barutçu, “İri göğüsler kadınların günlük yaşam şekillerini kısıtlamaktadır. Bu kısıtlama onların sosyal yaşamlarını olumsuz etkilemektedir.” dedi. Göğüs büyütme ameliyatın sanatçılar tarafından tercih edildiğini vurguladı. Bunu yanı sıra Prof. Dr. Barutçu, “Meme küçültme ameliyatları sonrası bayanların stresi azalmakta ve yaşam kaliteleri yükselmektedir.” dedi.

Cerrahi uzmanı Dr.Ayşen Bilge Sezgin de toplumda bayanların yerinin değiştiğini söyleyerek ” Günümüzde bayanlarda artık iş hayatında yer almaktadır. Dolayısıyla sportif ve aktif olmalılar. Bu nedenle ideal göğüs ölçüleri 85’ten 80’e düştü.” dedi.

Büyük göğüslü kadınların hareketleri kısıtlı olduğundan, “ Her istediklerini giyemezler ve sırt ağrısı gibi sorunlar da yaşarlar” diye konuştu.

Dr. Sezgin, bundan 10 yıl önce 90-95 ölçülü göğüslerin tercih edildiğini ancak günümüzde artık istenmediğini belirtti.

Dr. Sezgin, göğüs bakımı için en iyi sporun yüzme olduğunu belirterek, ev hanımları için de asılma çekme gibi egzersizler yapması gerektiğini söyledi.

 

Benzer Konular:

2 thoughts on “Artık küçük göğüs moda

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir