anekoik kist ve over kisti nedir


Bu Yazıyı Facebook'ta Paylaşın!

Anekoik kist ve over kisti’nin ilk olarak açıklamaklarını sizlere sunuyorum, Sonrasında anekoik kist ve over kisti arasındaki farkla göz atıcaz. Umarım Size Anekoik kist hakkında ve over kisti hakkında istediğiniz bilgiyi sunarız.

Over kisti nedir? Çoğu over kisti iyi huyludur ve özellikle 20-44 yaş arası bayanlarda görülür. Over Kistler her zaman infertilite (kısırlık) nedeni değildir. Eğer oluşum sebepleri hormonal düzensizlik ise infertilite görülebilir. Ancak, over kisti ile gebelik oluşabileceği gibi gebelik de over kisti oluşturabilir.

Over kisti yumurtalık dokusundan kaynaklanan, içi genellikle sıvı dolu olup boyutları 2 cm’den 30 cm’e kadar değişiklik gösteren oluşumlardır.

20081130  5155755877 anekoik kist ve over kisti nedir

Anekoik kist Nedir? Anekoik kist genel bir tabir olup kistin içinde sıvı oldugunu ifade eder. Tedavi için kistin türünü bilmek gerekir. Sürekli büyüyen bir kist olabilir. 30 Cm’den büyükse ve büyümeye devam ediyorsa kısa zaman dilimleri içinde kontrol ettirmeniz gerekiyor, Anekoik kistler çok tehlikeli olabilir.

Anekoik kist ve over kisti arasındaki ilişki: Anekoik kist over kistinin ilerlemiş halidir, ( Over kisti hatalığının kollarından olup tehlikeli bir hatalık olarak tanımlanabilir anekoik kist hastalığı )

Benzer Konular:

Cinsel Fonksiyon Bozuklukları
Deri Çatlakları
Adenokarsinom Nedir

Etiketler: , , ,

"anekoik kist ve over kisti nedir" YAZISINA 1 Yorum Yapılmış

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'anekoik kist ve over kisti nedir'.

  1. seda dedi ki:

    Anekoik kist hakkında güzel bir çalışma hazırlamışsınız

:: Trackbacks/Pingbacks ::

No Trackbacks/Pingbacks

Yorum Yapın!

 Tags: