Adenokarsinom Nedir

Adenokarsinom Nedir Kolorektal kanser büyük bir çoğunluğu bir Adenokarsinom olduğunu. Bunun nedeni, kolon doku içinde sayısız bezleri vardır. Normal kolon bezleri, basit ve görünüşte bir karışımı mukus secreting goblet hücre ve hücre emici su borulu olma eğilimindedirler. Çünkü onlar kolon, mukus olmak bu madde Lümen bir madde salgılar bu bezleri bezleri denir. Bu bezlerin amacı iki kat vardır. İlk geri kan dışkı su absorbe etmektir. İkinci amacı, şimdi susuz dışkı yağlamak için kolon Lümen mukus salgılar olmaktır. Rektum doğru geçerken dışkı yağlamak için hata dışkı ile kolon hasara neden olabileceğinden, bu önemlidir.

Bu bezleri geçmesi değişiklikleri genetik düzeyde yaparken onlar gibi onlar hareket iyi huylu bir invaziv, Malign kolon kanseri öngörülebilir bir şekilde geçin. Kendi araştırma ödevi “Lessons from kalıtsal Colorectal Cancer” Kolonu hücreleri apc Tümör baskılayıcı gen kaybetmek ve küçük Polip haline Vogelstein, et al., önerdi. Ardından, k-Ras aktive olur ve küçük, iyi huylu, Adenom Polip olur önerdi. “Bunu sonuna kadar bağlı Karsinom” eksik Adenom, Malign Adenokarsinom iyi huylu bir sürümü olduğunu göstermektedir. Gastroenterologist bir kolonoskopi bu adenomları ve bunları bir invaziv Adenokarsinom götürecek genetik değişiklikler almaya devam etmesini önlemek için polipler bulmak ve kaldırmak için kullanır. Volgelstein et al. dcc gen ve p53 sonucu Malign Adenokarsinom kaybı önermek için gitti.

Fena halde, bir görünüyor bir kitle ve çevresindeki doku daha farklı renkteki göreceksiniz. Tümöre kanama sık olarak tümör kan damarlarının içine gelişigüzel bir şekilde salgılanması anjiyogenez vegf gibi faktörler teşvik bir dizi üzerinden büyümeye eğilimi açıkça görülür. Histolojik olarak, normal bir sağlıklı çevreleyen bezleri benzer bir salgı yapısı görülebilir. Çok benzer bir şekilde, bu bir düşük dereceli de farklılaştırılmış tümör demektir. Genellikle bu bezleri dağınık ve arka arkaya büyüyen görülecektir. Tümör bir bezi gibi artık görünmüyor, ancak yüksek dereceli tümör kötü farklılaşma ile ‘s. Notu ne olursa olsun, Malign tümörleri ile belirgin nükleulus büyük bir çekirdeği var eğilimindedir. Ayrıca mitoses veya hücre bölünmeler insidansı gözle görülür bir artış olacak.

Akciğer
Şu anda en yaygın hayat boyu sigara içmeyen akciğer kanseri Adenokarsinom türüdür. Adenocarcinomas hesabı akciğer kanserlerinin yaklaşık % 10’u. Bu kanser genellikle kenardan akciğerlerde, farklı olarak küçük hücreli akciğer kanseri ve Skuamöz Hücre akciğer kanseri, hem daha merkezi konuma sahip olma eğilimi görülür. Adenokarsinom artmış insidans sigara içen vardır, ama Ayrıca Sigara içmeyenlere içinde görülen akciğer kanserinin en yaygın türüdür. Akciğer Adenokarsinom müsin gibi akciğerlere bezlerinin üreten mukus elde edilen olumlu leke eğilimindedir. Bu tümör iyi ise diğer Adenokarsinom benzer farklılaşmış (düşük grade) normal salgı yapısı benzer. Kötü farklılaştırılmış Adenokarsinom normal bezleri (yüksek dereceli) benzer değil ve görüyorum ki (Bu bezleri üretmek) müsin olumlu leke olarak algılanacaktır.

Benzer Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir