15 gün 10 kilo verme diyeti diyet listeleri sağlıklı kilo vermek diyetisyen örnekler yemek spor egzersiz

10 kilo diyeti denilince aklımıza gerçekten verilmesi olanaksız 10 kilo ve 15 günlük kısa bir zaman dilimi gelmektedir. Bu diyeti uygularken kolayca kilo verdiğinizi görecek ve baştan düşündüğünüz o korkunç açlık hissinin gerçekleşmediğini göreceksiniz. 10 kilo diyetini uygulamada sizlere önereceğimiz diyet konusunda herhangi bir şüpheniz olmaması için, bu diyeti yapmanıza engel olan bir rahatsızlığınız olup olmadığı konusunda doktorunuza danışmanızdır.
10 kilo diyetiyle başarılı olamama ihtimalinizşayet bu diyeti eksiksiz uyguluyorsanız mümkün değildir. Ancak eğer hala kilo vermiyorsanız, o zaman yedikleriniz konusunda kendinizi kandırıyor olabilirsiniz.

Örneğin çayın yanında yediğiniz o 2 tane bisküviyi, ya da doğum günü partisinde elinize tutuşturulan pastayı, ağzınıza attığınız bir avuç fıstığı, ya da yerdiğiniz grissinileri saymayı unutuyorsunuzdur belki, ya da kendinizden bile saklıyorsunuzdur. Ama bunlar biriktikçe kilo verememenizin sebebi olup çıkıveririler. Eğer kilo verememekten şikayet ediyorsanız, bir beslenme günlüğü tutun ve yiyip içtiğiniz her şeyi yazın. Haftanın sonunda, eğer dürüstçe her yiyip içtiğinizi yazdıysanız, niye kilo veremediğinizi göreceksiniz.

KAHVALTI

* Çay, kahve vs. (Şekersiz)

* 2 kibrit kutusu peynir (60 gram)

* Salata

* 1 ince dilim ekmek (30 gram)

ÖĞLE

* 3 köfte kadar et, tavuk, balık (90 gram = 1 porsiyon)

* Salata

* 1 ince dilim ekmek veya

* 1 kâse çorba

* Salata

* 1 ince dilim ekmek veya

* 1 adet kaşarlı yağsız tost ve çay – kahve (şekersiz)

SAAT 17.00DE

* 2 porsiyon meyve veya

* 2 adet galeta

AKŞAM

* 5 – 6 yemek kaşığı sebze yemeği Salata 1 ince dilim ekmek Gece boyunca 2 porsiyon meyve

NOT: 10 kilo diyetinin birinci haftasında günde yarım su bardağı yoğurt istenildiği zaman yenebilir. Ayran, cacık olarak da kullanılabilir. İkinci haftada yoğurt kullanılmaz.
10 kilo diyetini uygulayan erkekler günlük porsiyon miktarlarını 1/2 oranı kadar artırabilirler.

Benzer Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir